1. ročník turnaje ve vybíjené na ZŠ Slabce

V úterý 28.6. se uskutečnil vůbec první turnaj ve vybíjené na naší základní škole. Tedy určitě, co se posledních let týče. Podobné turnaje na škole byly naposledy před více než 15 lety. Rozhodli jsme se tedy tuto dávnou tradici znovu vzkřísit. Turnaj byl určen pro žáky 6. – 9.třídy, tedy pro celý druhý stupeň. Ve skutečnosti jsme ale potřebovali pomoct ještě od žáků 5.třídy, protože mnoho dětí v den turnaje do školy nepřišlo a neměli bychom tak týmy kompletní.

Ve škole jsme měsíc před turnajem dali na nástěnku papíry a pokyny, kterými se mají žáci řídit. Jejich úkolem bylo vytvořit 4 týmy o 10 žácích. V týmu ale museli být minimálně 2 žáci z každé třídy a také minimálně 3 děvčata, což nebylo vůbec jednoduché zadání. Nastala tedy chvíle domlouvání, přemlouvání a náboru žáků do jednotlivých týmů. Nakonec nám tedy vznikly celkem 4 týmy s velice zajímavými názvy: Kobr, Hromádka neštěstí, Čolci a Grilovaná žebírka.

V úterý už byli všichni žáci rozděleni do jednotlivých týmů a my vyrazili na hřiště. Celý zápas pískal p. uč. Hlaváček, který také před začátkem turnaje prošel s dětmi všechna pravidla vybíjené. Princip turnaje byl v tom, že každý tým hraje s každým a poté podle počtu výher se rozhodne, jaké týmy budou hrát o zlato/stříbro a bronz/”bramborovou medaili”. A že to byly velice zajímavé zápasy! Můžete se o tom přesvědčit v galerii pod tímto příspěvkem. Možná se ptáte, jak to celé tedy dopadlo…? Bylo to tedy napínavé až do samotného konce, jako každý správný turnaj:

  1. místo = Kobr
  2. místo = Grilovaná žebírka
  3. místo = Čolci
  4. místo = Hromádka neštěstí

Ve vítězném týmu zvítězili jmenovitě: A. Opatrný (kapitán), O. Petřík, S. Mužík, F. Píša, J. M. Misíková, D. Němeček, F. Hlaváček, K. Patočková, T. Burianová, T. Benešová. GRATULUJEME!

Na vítězný tým, ale nejenom na něj čekaly jako odměny pravé kovové medaile a pamětní listy. Pro vítěze jsme měli ale ještě jedno speciální překvapení, a tím byl krásný, velký, putovní pohár. A jména žáků z vítězného týmu tam budou zářit jako historicky první!

Všem žákům děkujeme za účast, bojovali jste se jako lvi a doufáme, že jsi si to také náležitě užili! A my vám můžeme slíbit, že tento turnaj určitě nebyl tím posledním! 🙂

A.H.