🌷🐤Tvoření velikonočních věnců 🐣🌼

Ve středu 20. března a ve čtvrtek 21. března se naší školou ozývaly zvuky radosti a tvůrčího vyjádření, neboť probíhalo tvoření velikonočních věnců. Této aktivity se zúčastnilo celkem 29 nadšených dětí z prvního až osmého ročníku, čímž byla účast opravdu ohromná.

Tématem byla samozřejmě Velikonoce, a tak na děti čekalo vyrábění nejen velikonočních věnců, ale také velikonočních záložek a magnetek. Kvůli velkému počtu účastníků bylo tvoření rozděleno do dvou dnů a probíhalo jak v učebně II.D, tak i ve školní kuchyňce.

Výběr materiálů pro výrobu velikonočních věnců a dalších dekorací byl opravdu bohatý (o čemž se můžete přesvědčit i ve fotogalerii níže pod článkem). Děti měly na výběr z různobarevných vajíček, slepiček, zajíčků, berušek a z mnoha dalších roztomilých motivů. K dispozici byly také barevné kvítky, lístky, růžičky, rostlinky, peříčka, skořápky od vajíček, stužky a další drobnosti.

Často se stávalo, že děti měly problém se rozhodnout, co přesně na svůj věnec umístit, neboť nabídka byla nesmírně pestrá a lákavá. Nicméně, s pomocí starších spolužáků, kteří se ochotně zapojili do organizace a asistence, se vše podařilo. Za jejich neocenitelnou pomoc patří obrovský dík A. Staňkové, T. Benešové, T. Burianové a M. Plasovi.

Po 2-3 hodinách tvůrčí činnosti se dětem podařilo s dopomocí vytvořit nádherné velikonoční věnce, které s láskou odnesly domů pro své nejbližší. Věnce nyní zdobí vchodové dveře a sváteční stůl mnoha rodin. Vedle vyrábění věnců probíhalo také tvoření velikonočních záložek a magnetek, kde děti měly na výběr z více než 30 jarních a velikonočních motivů.

Na konci tvůrčího dne se děti ptaly, zda budou ještě další podobné akce. Tento dotaz pouze potvrdil, že mají stále velký zájem o takovouto tvůrčí činnost, která je baví a naplňuje. S radostí mohu oznámit, že toto nebylo ještě poslední tvoření tohoto druhu v tomto školním roce. Již nyní se můžeme těšit na další podobnou akci, která proběhne na konci května.

Velikonoční tvoření se stalo nejen příležitostí k tvůrčímu projevu, ale také příležitostí k posilování spolupráce mezi žáky různých ročníků a k rozvoji jejich fantazie a jemné motoriky. Těšíme se na další tvůrčí výzvy a na setkání se všemi našimi malými umělci!

Pro další aktuální informace sledujte naši facebookovou stránku: https://www.facebook.com/groups/zsslabce

Alena Hnízdilová