Ohlédnutí za dětským dnem 2023

Letos jsme se vrátili k tradičnímu konání dětského dne, na rozdíl od loňského, který se konal až odpoledne. Dětský den proběhl dopoledne, ve čtvrtek 1. června, tedy přímo na Den dětí.

Všechny disciplíny pro své mladší spolužáky připravili žáci 8. a hlavně 9. ročníku. Dali si na tom záležet, chystali se na tento dětský den několik týdnů. Na hřišti jsme tak mohli vidět disciplíny z různých odvětví:

1.) Vzduchovky (Kamil a Anča)
2.) Poznávání pohádkových a filmových postav (Jana)
3.) Zapamatování věcí na čas (Karolína a Lukáš)
4.) Střelba do brány – fotbal (Tomáš)
5.) Hlavolamy a hádanky (Nella a Eliška)
6.) Běh s překážkami (Tomáš a Máťa)
7.) Ochutnávka (Eliška a Miluška)
8.) Hnus v kýblu (Táda a Nity)
9.) Běh s vodou (Dominik a David)
10.) Basketball (Žofka a Kája)
11.) Florbal (Adam a Kuba)

Myslím, že si to “osmáci a deváťáci” velice dobře připravili a že těmito disciplínami potěšili všechny, kteří se jich zúčastnili. Jsme velice rádi, že si disciplíny zkusily tentokrát i děti ze školky. Po sečtení výsledků jsme se všichni sešli, abychom mohli zatleskat těm nejlepším z každé třídy:

1. třída → 1. místo = Laura Kosová, 2. místo = Kája Záblocká, 3. místo = Klárka Čiháková
2. třída → 1. místo = Alžběta Goszlerová, 2. místo = Máťa Brožík, 3. místo = Sofie Štillerová
3. třída → 1. místo = Jitka Černá, 2. místo = Adam Novák, 3. místo = Adam Schejbal
4. třída → 1. místo = Nella Kapounová, 2. místo = Daniela Vyskočilová, 3. místo = Pepa Boháč
5. třída → 1. místo = Anička Goszlerová, 2. místo = Matyáš Misík, 3. místo = Antonín Kodet
6. třída → 1. místo = Zděnek Moucha, 2. místo = Mikuláš Schejbal, 3. místo = Dan Novák
7. třída → 1. místo = Kristýna Fojtíková, 2. místo = Tereza Burianová, 3. místo = Patrik Nedbal

Po vyhlášení vítězů následovala volná zábava. Mladší žáci odcházeli s dozorem na oběd a starší žáci uklízeli propriety ze stanovišť anebo hráli basketball, fotbal či jiné míčové hry.

Závěrem se sluší poděkovat za umožnění pořádání takovéhoto dětského dne. V první řadě určitě panu řediteli a všem učitelům, kteří se na této akci podíleli. Dále pak p. Falbrové za “poukázky na zmrzlinu” pro tři vítěze v každé třídě. Rovněž nesmíme zapomenout poděkovat také Městysi Slabce za finanční prostředky k této akci.

Děkujeme a těšíme se opět za rok!

A.H.