Ohlédnutí za Dnem dětí v ZŠ Slabce

Letošní dětský den byl trošku jiný než ho známe. Nejenže jsme na něj museli “čekat” tři roky, kvůli covidové pauze, ale navíc byl tento dětský den organizován až odpoledne (13-15h.) a ne jak tomu bylo dřív dopoledne. Záměr byl jednoduchý. Pozvat na tento den i rodiče, známé a zkrátka všechny přátele školy, kteří jinak neměli tu možnost vidět své děti při plnění disciplín nebo při slavnostním vyhlášení výsledků. A to se splnilo na výbornou!

Všechny disciplíny pro své mladší spolužáky připravili žáci 8. a hlavně 9. ročníku. Dali si na tom záležet, chystali se na tento dětský den několik týdnů. Na hřišti jsme tak mohli vidět disciplíny z různých odvětví:

 1. Vzduchovka (Patrik a Tobiáš)
 2. Poznávání květin (Lucka a Eliška)
 3. Skákání v pytli (Matyáš a Filip)
 4. Florbal (Sam a Tadeáš)
 5. Poznávání očí (Eva a Tomáš)
 6. Tužka v láhvi (Karolína)
 7. Basketbal (Ondra a Filip)
 8. Zapamatování věcí (Jana a Pavel)
 9. Poznávání písniček (Eliška a Miluška)
 10. Ochutnávka (Tomáš a Nity)
 11. Myslivost (Anička a Kamil)

Myslím, že si to “osmáci a deváťáci” velice dobře připravili a že těmito disciplínami potěšili všechny, kteří se jich zúčastnili. Jsme velice rádi, že si disciplíny zkusily i děti ze školky či malé děti s rodiči. Rovněž nás velice těší, že se dostavilo na naší akci poměrně velké množství rodičů. Všichni jsme tak mohli společně zatleskat třem nejlepším z každé třídy, kteří se umístili na 1.,2. a 3. místě:

1. třída: 1. místo = Alžběta Goszlerová, 2. místo = Adélka Vyskočilová, 3. místo = Matyáš Brožík
2. třída: 1. místo = Jitka Černá, 2. místo = Adam Novák, 3. místo = Adam Schejbal
3. třída: 1. místo = Ema Koleňáková, 2. místo = Danielka Vysočilová, 3. místo = Pepa Boháč
4. třída: 1. místo = Anička Goszlerová, 2. místo = Antonín Kodet, 3. místo = Filip Korf
5. třída: 1. místo = Anička Staňová, 2. místo = Miky Schejbal, 3. místo = Dan Novák
6. třída: 1. místo = Tereza Burianová, 2. místo = Kája Patočková, 3. místo = Kristýna Fojtíková
7. třída: 1. místo = Nella Korfová, 2. místo = Žofka Kodetová, 3. místo = Kuba Hlaváček

Po vyhlášení vítězů následovalo vystoupení dramatického kroužku pod vedením p. uč. Šnoblové a sborového zpěvu p. uč. Hlaváčka. Připravili si pro všechny diváky pohádku, kterou napsal Tomáš Paul z osmého ročníku (!) a doplnili ji o písničky Uhlíře a Svěráka. A jak náramně se jim to povedlo, se můžete přesvědčit ve videu níže.

Závěrem se sluší poděkovat za umožnění pořádání takovéhoto dětského dne. V první řadě určitě všem učitelům, kteří se na této akci podíleli. Dále pak p. Falbrové za “poukázky na zmrzlinu” pro tři vítěze v každé třídě. Rovněž nesmíme zapomenout poděkovat p. Čihákovi a p. Spalovi za zajištění občerstvení. A v neposlední řadě také Městysi Slabce za finanční prostředky k této akci.


Děkujeme a těšíme se opět za rok!
A.H.

Na fotografie z akce se můžete podívat v následující galerii! 🙂
*V komentářích níže můžete napsat váš názor na tuto akci (zda se vám líbila či nelíbila, co příště zlepšit apod.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.