Přespávačka 9.ročníku ve škole

Myslíte, že existují děti, které chtějí být ve škole i v pátek večer nebo v sobotu ráno? A ještě dobrovolně? Nejspíš si odpovíte, že určitě ne. Zvlášť v červnu, na konci roku. A vidíte, nemáte pravdu. Naši deváťáci si to dokonce i dobrovolně vybrali! A tak jsme společně strávili přespávačku ve škole, z pátku 16.6. na sobotu 17.6.

Náš program začal asi ve 3 hodiny odpoledne, kdy jsme se všichni společně sešli před školní budovou. Do tělocvičny jsme nanesli žíněnky a připravili si věci na spaní – spacáky, deky a polštáře. Poté jsme se všichni společně vydali na procházku do okolí Slabec. Jedním z důvodů bylo i to, aby nám vyhládlo před večeří. Cestou nás překvapil celkem prudký déšť, ale stihli jsme se naštěstí schovat u benzíny pod střechou. Ještě že tak, nechtěli jsme zmoknout, ale hlavně jsme si nechtěli zamokřit naše zbrusu nová třídní trička a mikiny! 🙂

Celí žízniví a hladoví jsme se asi po dvou hodinách vrátili do školy, kde jsme si odpočinuli u filmu a kde jej jinde pustit než na projektoru a velkoformátově na zdi tělocvičny! K dokonalosti nám scházelo jen jediné – a to jídlo a pití. A i to se nám splnilo – objednaná pizza i nápoje dorazily, za což děkujeme p. J. Ryskovi za nákup a dovoz z Rakovníka. Kromě pizzy však dorazilo ještě jedno překvapení, v podobě dvou velikých táců s řízky od p. D. Štillera, moc děkujeme! Cituji deváťáky: “To je fakt žrádlo!” Pak to již bylo naprosto dokonalé (o čemž svědčí i fotky níže). 🙂

V průběhu večera jsme toho zvládli celkem hodně – prohlíželi si společné fotografie, tancovali, zpívali a také jsme šli na společnou procházku po školní budově, která se v pozdních večerních hodinách změnila na starou dobrou dětskou hru “na schovávanou”. Ani byste nevěřili, jak dokáže pobavit takováto dětská hra v potemnělých školních prostorech pouze s baterkou i puberťáky. Snad jsme nezpůsobili moc velký rozruch u spoluobčanů v domech v okolí školy. Zloději ve škole nebyli, to si jen deváťáci užívali první, ale i zároveň poslední společně strávenou noc. Po hře na schovávanou jsme si pustili další film, u kterého už řada žáků usla. Poslední z “přeživších” vypínali notebook a projektor kolem 3 hodiny ráno a šlo se spát.

V 7 hodin jsme si dali budíček, ale dětem se vstávat moc nechtělo…:) Nakonec to však dokázali všichni. Nás čekalo ještě řádné uklízení a také společná snídaně, za kterou vděčíme hlavně maminkám deváťáků, které napekly všemožné dobroty, děkujeme! A pak se už každý z nás rozešel nebo rozjel do svých domovů. Myslím, že můžu mluvit za všechny, bylo to bezva! Mrzelo nás snad jen jedno, že jsme nebyli kompletní. Kamil se akce nemohl zúčastnil, byl v tu dobu na dovolené s rodiči. Ale aspoň na dálku jsme na něj vzpomínali, a snad i on na nás…. 🙂