2. turnaj vybíjené na ZŠ Slabce

V úterý 27.6. se uskutečnil již v pořadí druhý turnaj ve vybíjené na naší základní škole. Turnaj byl určen pro žáky 5. – 9.třídy.

Ve škole jsme asi čtrnáct dní před turnajem dali na nástěnku papíry a pokyny, kterými se mají žáci řídit. V každém týmu musel být určitý počet děvčat i chlapců a to i z jednotlivých tříd. Nastala tedy chvíle domlouvání, přemlouvání a náboru žáků do jednotlivých týmů. Den před turnajem jsme museli týmy trochu upravit, neboť jsme věděli, že řada dětí nebude přítomna ve škole v den turnaje. ŠkodaNakonec nám tedy vznikly celkem 4 týmy s velice zajímavými názvy: Bombarďáci, Sněhuláci, Kolenní výpal a Žaludi.

V úterý už byli všichni žáci rozděleni do jednotlivých týmů a my vyrazili na hřiště. Celý zápas pískaly p. uč. Šnoblová a Kratinová, kterým za to děkujeme. Před zápasem jsme si společně ještě prošli pravidla vybíjené a také jsme si připomněli slušné chování. Princip turnaje byl v tom, že každý tým hraje s každým a poté podle počtu výher se rozhodne, jaké týmy budou hrát o zlato/stříbro a bronz/”bramborovou medaili”. A že to byly velice zajímavé zápasy! Můžete se o tom přesvědčit v galerii pod tímto příspěvkem. Možná se ptáte, jak to celé tedy dopadlo…? Bylo to tedy napínavé až do samotného konce, jako každý správný turnaj:

  1. místo = Bombarďáci
  2. místo = Sněhuláci
  3. místo = Kolenní výpal
  4. místo = Žaludi

Ve vítězném týmu zvítězili jmenovitě: A. Opatrný (kapitán), M. Schejbal, N. Bendl, E. Holubová, J. Hazuka,
T. Skřivánková, M. Schejbal, N. Zoubek, E. Salátová. GRATULUJEME!

Na vítězný tým, ale nejenom na něj čekaly jako odměny pravé kovové medaile a pamětní listy. Na vítězný tým pak i náš krásný, zlatý, putovní pohár. A také ještě jedno překvapení – sladké muffiny od paní kuchařek, děkujeme!

Všem žákům děkujeme za účast, bojovali jste se jako lvi a doufáme, že jsi si to také náležitě užili! A my vám můžeme slíbit, že tento turnaj určitě nebyl tím posledním! 

P.S. Nezapomeňte se podívat na videa ze zápasů, které najdete úplně dole pod fotogalerií… 🙂

A.H.