5.ročník v Berouně

Ve čtvrtek 22.6. se vydal 5.ročník se svojí třídní učitelkou Alenou Hnízdilovou na svůj vůbec první třídní samostatný výlet do Berouna.

Z Rakovníka jsme vyjeli autobusem, protože náš vlak měl zrovna výluku až do Roztok do Křivoklátu. V Roztokách jsme ale již na vlak nastoupili a užili jsme si tak cestu krásnou krajinou. V Berouně jsme byli cca za hodinu a hned jsme se vydali směrem na náměstí. Z náměstí vedla naše cesta směrem k Medvědáriu a Městské hoře.

Hned v úpatí kopce děti vyzkoušely nově instalovaný tobogán/skluzavku, která byla super dlouhá! Pak jsme šli už jen dál dokopce, až jsme přišli na dětské hřiště, za kterým se skrývalo Medvědárium. Měli jsme zrovna štěstí, medvěd Kuba, který zbyl ve výběhu jako poslední, se zrovna koupal v jezírku. Hned jsme si ho vyfotili a zároveň ho politovali, že je tam sám a že mu musí být smutno (a taky teplo!).

Trošku jsme se občertstvili a vyrazili ještě dál do kopce. Na samém vrcholu nás totiž čekala ještě rozhledna. Všichni jsme našli odvahu a vystoupali nahoru. Odměnou nám byl krásný výhled a osvěžující větřík, který nahoře krásně vlál. Když jsme se náležitě pokochali okolím a vyfotografovali se, čekala nás cesta zpět dolů do města.

Na náměstí jsme si řekli pravidla rozchodu a hodinu měly děti na to, podívat se s kamarády kamkoli chtěly. Cesta většiny z nich vedla na zmrzlinu, do hračkárny nebo na malé občerstvení. Hodina utekla jako voda a nám již nezbývalo moc času, a tak jsme se vydali zpět společně na nádraží, kde už na nás čekal náš vláček.

Výluku zpátky do Rakovníka jsme zvládli již hravě. Bohužel nám kvůli ní ujel o pár minut autobus do Slabec, ale my jsme se zabavili a šli se podívat do pár obchodů ještě v Rakovníku. Autobusem zpět do Slabec jsme se vrátili asi kolem třetí hodiny. Znaveni horkem, ale spokojení.
Myslím, že to byl moc hezký a vydařený výlet a všichni budeme mít na co vzpomínat!

A. H.

P.S.: Děkuji tímto ještě za pomoc a milou společnost Janě Marii Misíkové,která nás doprovázela a byla mýma druhýma očima…:)