Bruslení 2.stupně

Ve středu 14. prosince jsme se vydali pod vedením p. uč. Růžičkové a p. uč. Šnoblové na zimní stadion, který jsme měli na hodinu zarezervovaný. Bruslení bylo pouze pro druhý stupeň, a tak nás na ledě nebylo moc.

Ráno jsme nastoupili s p. uč. Šnoblovou do linkového autobusu a jeli na hlavní autobusové nástupiště v Rakovníku, kde už na nás čekala paní učitelka Růžičková. Po příchodu na stadion jsme se přezuli, vzali jsme si helmy a rukavice, které byly povinné, a šlo se na led. Nejprve jsme se rozbruslili, popřípadě poupravili brusle a pan instruktor nám pověděl něco o bezpečnosti, a jak bude následující hodina vypadat. Kluci si vyhradili třetinu lední plochy a hráli hokej. Ti, kteří ještě moc bruslit neuměli, dal lektor hrazdičky a ti, kterým to šlo lépe, učil nové věci – např. brzdit, jezdit pozadu, překládat,…

Po skončení hodiny, která nám velice rychle utekla, jsme se znovu přezuli a vydali se na náměstí, kde jsme měli hodinový rozchod. Někteří si šli koupit něco k jídlu a jiní se ještě poohlédli po vánočních dárcích. V 10:15 hod. jsme měli sraz u Mariánského sloupu, vyfotili se jsme u stromku s betlémem a pak nás už čekala jen zpáteční cesta do Slabec.

Bruslení jsme si užili a pevně doufáme, že nebylo poslední…. 🙂

Anna Benešová, žákyně 9.ročníku