Čeština jiným způsobem!

Věděli jste, že se dá i při diktátu sportovat? Žákům pátého, šestého a sedmého ročníku se to podařilo. V úterý 10. října jsme se společně vydali do parku, kde již byly připravené kartičky s tzv. bojovkou na vyjmenovaná slova. Jednotlivé třídy od sebe měly časové rozestupy tak, aby mladší žáci měli náskok. Cílem bylo pomocí správně určených Y/I vyluštit tajenku, která nebyla vůbec jednoduchá.

Možná se ptáte, jak to celé dopadlo a komu to šlo ze všech nejlépe? Pořádí bylo následující:

  1. místo → Filip Korf (6.r.)
  2. místo → Máťa Misík (6.r.)
  3. místo → Dan Novák (7.r.)
  4. místo → Mikuláš Schejbal (7.r.)
  5. místo → Tereza Benešová (7.r.)

Gratulujeme všem! A těm, kterým to na poprvé moc nešlo, nevěšte hlavu, příště už to bude určitě lepší!
Těšíme se na další takto zábavnou hodinu českého jazyka! 🙂

Bc. Tereza Růžičková a Mgr. Alena Hnízdilová