DEN ŠÍLENÝCH ÚČESŮ

Ve úterý 16. května se uskutečnil na naší základní škole, a dokonce i v mateřské škole „Den šílených účesů“. Akce byla dobrovolná, a tak se mohl zúčastnit jen ten, kdo chtěl. Měli jsme velkou radost, že takových dětí byla naprostá většina. Každý, kdo se chtěl akce zúčastnit, musel popustit uzdu své fantazii a vytvořit nápaditý a zajímavý účes.

Všechny výtvory na hlavách dětí byly velmi kreativní a pracné na přípravu. Nejedna dívka či chlapec nám říkali, že museli kvůli speciálnímu účesu vstávat dříve, aby vše včas stihli. V účesech dětí byly vidět nejen různé barevné gumičky, mašličky, sponky, ale i různé předměty jako tužky, pastelky, čínské hůlky, brčka, drátky či sluchátka. Nejen žáci, ale i učitelé přicházeli do školy s neobvyklými účesy – děti na jejich hlavách tak mohly vidět hnízdo, vážku, natáčky či pestrobarevnou bláznivou čelenku. Zelenými, červenými, modrými……zkrátka různobarevnými vlasy se to ve škole jen hemžilo. Místo vlasů někomu na hlavě vyrostla květina či ananas, dalším se na hlavách usadili ptáčkové v hnízdě nebo připluly malé chobotničky s pohyblivýma očkama. Kromě toho jsme mohli vidět na hlavách dětí různá světýlka, čarokrásné květiny, chobotničky, kočičky, vlajky států, výtvarné kyblíčky, či dokonce paví pera. Byl to opravdu „crazy“ den a všichni jsme si ho moc užili!

Tato akce byla jednou z prvních, na kterou se k nám připojila i mateřská školka. Všechny malé dětičky se nebály mít na hlavách něco neobvyklého a „šíleného“. Moc jim to slušelo, všechny účesy byly nápadité, roztomilé a originální. Děti rovněž jistě rozesmály i účesy paní učitelek, které se také do akce zapojily. Máme skutečně radost, že můžeme tímto způsobem propojit akce konané ve škole i ve školce.

A protože jsme viděli, jakou práci s účesy si děti (i jejich rodiče) daly, rozhodli jsme se vybrat a ocenit z celé školy pět nejlepších a nejoriginálnějších účesů. Tentokrát jsme nechali rozhodovat pouze učitele z celé školy, ti dostali každý pomyslných 10 bodů, které mohli libovolně rozdělit a obdarovat tak jakéhokoli žáka ze školy. Mělo to však drobný háček, třídní učitelé nesměli dát body žákům ze své třídy, pouze žákům z ostatních tříd. Body jsme poté od všech učitelů pečivě spočítali a vytvořili tak pořadí pěti „nejobodovanějších šílených účesů“. Výsledky byly následující, my všem dívkám gratulujeme a doufáme, že je sladká odměna potěšila:

1.místoKlárka Čiháková (Páv), 1. třída
2.místoTerka Šnoblová (Popínavá rostlina), 6.třída
3.místoAnča Benešová (Papouščí hnízdo), 9.třída
4. místoBětka Goszlerová (Žížalky), 2.třída
5. místoAnička Goszlerová (Kočička), 5.třída

Tímto ještě jednou děkujeme všem, kteří se nebáli „jít s hlavou na trh“, akce se zúčastnili a podíleli se tak s námi na vytvoření nezapomenutelného zážitku. Touto akcí jsme si nejen opět zpestřili běžný školní den, ale zažili jsme i plno úsměvných situací během výuky.

Těšíme se na další akci, která bude zanedlouho…. 🙂