Exkurze a výlet 9.ročníku (Valeo a bowling)

V úterý 3.dubna se vydal 9.ročník spolu s p. uč. Hnízdilovou na exkurzi do výrobního závodu Valeo v Rakovníku. Pro žáky byla nejdříve připravena krátká prezentace, která blíže představovala výrobní závod Valeo, jeho zaměstnance i výrobky. Do prezentace byla zakomponována také krátká videa, která shrnula principy výroby klimatických a naváděcích systémů v automobilech. Po prezentaci si žáci oblékli (z důvodu bezpečnosti) výstražné vesty a přešlo se nejdříve do zkušební místnosti a poté do samotného výrobního závodu k montážním linkám. Ve zkušební místnosti si žáci mohli vyzkoušet práci u fiktivní montážní linky s automatickým šroubovákem a také si zkusili mezi zdánlivě dvěma stejnými produkty nalézt ten, který byl chybně vyrobený. Dále jsme se přesunuli již do samotné výroby. Zde byl přísný zákaz fotografování, tedy z této části nenaleznete níže žádné fotografie. Prohlídka samotné výroby byla velice poutavá a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Žáky velice překvapila rychlost dělníků u montážních linek, velké množství výrobků i velikost výrobních hal. Celkově jsme exkurzí v závodě strávili něco málo přes hodinu, ale přišlo nám to jako chvíle. Závodu Valeo děkujeme za pozvání na exkurzi a také za drobné dárky, které nám při odchodu věnovali.

Tím ale náš výlet nekončil, pokračovali jsme společně do nedalekého sportovního centra Cafex Rakovník. Cílem našeho sportovního dopoledne/odpoledne byla hra bowling. Přibližně polovina žáků tuto hru hrála poprvé, proto jsme se rozhodli, že si ji zahrajeme takto společně. Rozdělili jsme se na dva týmy, vyzkoušeli si různé metody hry a rozhodně jsme se nenudili. Nechybělo ani posilnění v podobě pizzy, kterou si ve dvojicích děti objednaly a zahnaly tak hlad (nebo spíše chuť 🙂 ). Dvě hodiny hry utekly jako voda a my se už nyní těšíme, kam vyrazíme příště…. 🙂