Halloween aneb soutěž o nejzajímavější masku

Pokud jste se v úterý 1. listopadu koukali ráno z okna nebo jeli autobusem, možná jste si říkali, co se to stalo, že všude kolem sebe vidíte všemožná strašidla, zombíky a čarodě. Nebojte, nezbláznili jste se… to jen slabecká škola slavila halloween neboli předvečer Všech svatých. Tento svátek se všude ve světe slaví 31.října, my jsme si ho však posunuli až na následující den, tedy 1. listopadu. S nápadem na to uspořádat na naší škole halloween přišla p. uč. Růžičková a p. uč. Kratinová, za což jsme velice rádi… 🙂 S organizací jim trochu pomohly p. uč. Rohlová a p. uč. Hnízdilová. A vše se snad zadařilo na výbornou!

Už když přišly děti do školy v pondělí, posledního října, přivítali je různé strašidelné dekorace, v podobě duchů, pavouků, dýní, netopýrků či pavučin, visící všude po škole. Bylo zajímavé, netradiční a strašidelné! A o to šlo…

V úterý, když se otevřela ve čtvrt na 8 škola, začaly do ní proudit všemožné masky, a že se bylo na co dívat! Přeci jen tak často nevidíte např. zombíka, smrťáka s kosou, netopýra, klouna, nešťastnou nevěstu nebo samotného Boha 🙂 S obstaráním masek si děti daly obzvláště záležet a my jsme rádi, že se jich této akce zúčastnilo takové množství!

Kdo si přečetl “tajný vzkaz” přišel o velkou přestávku do tělocvičny, kde došlo k vyhlášení té nejorigálnější masky z každé třídy a také se rozhodlo o absolutně nejlepší masce z celé školy, a že to nebylo jednoduché rozhodování…..no nebudeme vás napínat, dopadlo to takto:

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MASKA:

1.třídaKlárka Čiháková jako čarodejnice
2.třídaŠtěpán Mrvík jako lesní strašidýlko
3.třídaAdam Novák jako strašidýlko
4.třídaDanielka Vyskočilová jako dýnička
5.třídaMatyáš Misík jako krásná mladá dáma
6.třídaTerka Šnoblová jako mrtvá smutná nevěsta
7.třídaTomáš Koleňák jako svíčka, které nechyběl i knot
8.třídaTomáš Začal jako přeživší ze zombie apokalypsy
9.třídaEliška Vörösová jako zombie

A obsolutním vítězem a cenu za nejoriginálnější masku z celé školy získal → Nataniel Bendl z 9.ročníku, ve svém naprosto skvělém obleku samotného pána Boha 🙂

Všichni zúčastnění dostali malou sladkost jako odměnu za to, že si dali práci se svojí maskou a že nestyděli do školy přijít v něčem zcela netradičním. Vítězné masky z každé třídy dostaly malé dárky s halloweenskou tematikou (1.-4.třída) a ti větší (5.-9.třída) dostali “žolíka”, kterého mohou uplatnit v hodinách a vyhnou se tak menším písemkám či testům.

Všem žákům, kteří do toho šli s námi (protože ani učitelé na své masky nezapomněli :)), moc děkujeme. Těšíme se na další akci a doufáme, že účast bude minimálně taková, jako nyní…


Na všechny masky a ještě mnoho dalšího se můžete podívat v následující galerii 🙂

A.H.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.