Halloweenský den na ZŠ a MŠ Slabce

Ve středu 25.11. proběhl u nás ve škole Halloweenský den. Tento den mohou děti přijít v nějakém převleku nebo masce, kde se fantazii meze nekladou. Na chodbách školy jsme celé dopoledne potkávali nejrůznější stvoření, například čarodějnice, upíry, zloděje, kostlivce i pohádkové postavy. 

O 3. vyučovací hodinu se celá škola vydala plnit úkoly následovně: 

Pro první stupeň byla připravena “bojovka” s úkoly na chodbách školy, které děti ve skupinách plnily. Na konci je čekala sladká odměna. 

Druhý stupeň mezitím vyrazil plnit úkoly ven, počasí nám přálo. Žáci v parku před školou odpovídali na otázky spojené s Halloweenem, ale jejich odpovědi nejprve museli najít v krátkých textech. Za projevenou snahu byli také poctivě odměněni. Celý druhý stupeň měl ale ještě jeden velký úkol, a to, navštívit děti ve školce a odměnit je za to, že také přišly v převlecích. 

Dalším bodem tohoto tajuplného dne bylo vyhlášení nejhezčích, nejoriginálnějších, nejděsivějších, zkrátka nejpovedenějších převleků v každé třídě. Rozhodování bylo velice obtížné, protože všichni, co se zapojili měli svůj kostým velice pěkný. 

Dopadlo to následovně: 

  1. třída- Šárka Jupová 
  2. třída- Klárka Čiháková 
  3. třída- Štěpán Mrvík 
  4. třída- Adam Novák 
  5. třída- Pepa Boháč 
  6. třída- Máťa Misík 
  7. třída- Anička Staňková
  8. třída- Tomáš Koleňák 
  9. třída- Žofi Kodetová 

Tento den utekl jako voda a děti tak mohly vyrazit na podzimní prázdniny, kdy si dají od školy pauzu a načerpají síly do dalších týdnů. 

My bychom ještě závěrem poděkovaly všem, kdo se zúčastnil a dal si práci s převlekem, rodičům, kteří umožnili jít dětem v Halloweenském převleku do školy, učitelkám v MŠ za zapojení se k tomuto dni a celému zbytku učitelského sboru za pomoc s organizací 🙂 .

E. Kratinová, T. Růžičková 

Z Halloweenu máme veliké množsví fotek, pro lepší orientaci jsou rozdělené do jednotlivých kategorií :

VÝZDOBA


MATEŘSKÁ ŠKOLA


UČITELSKÝ SBOR


1.STUPEŇ – MASKY


1.STUPEŇ – STRAŠIDELNÁ BOJOVKA


2.STUPEŇ – MASKY


2.STUPEŇ – VENKOVNÍ BOJOVKA