Kurz první pomoci

31. 1. 2023, kdy jsme ve škole dostávali pololetní vysvědčení, naši školu navštívily dvě zdravotní sestry z rakovnické nemocnice, aby nám poskytly kurz první pomoci. První pomoc, jako takovou, je velice důležité ovládat, neboť nevíme, kdy ji budeme potřebovat v praktickém životě a určitě bychom tím zachránili nejeden život! V úterý odpoledne se celý druhý stupeň sešel v tělocvičně, kde už byla připravena prezentace o první pomoci a byly tam rovněž plastové figuríny na natrénování nepřímé srdeční masáže. Zdravotní sestřičky nám poskytly informace o tom, jak se provozuje stabilizovaná poloha, co dělat při tepenném a žilním krvácí, jak si poradit s popáleninami, jak pomoc postiženému při poranění páteře apod. Na závěr přednášky, kdy už jsme všichni byli načerpáni znalostmi o první pomoci, na každého z nás čekala možnost si vyzkoušet nepřímou masáž srdce, kterou je zapotřebí s přehledem ovládat. Každý jsme si s tímto úkolem poradili na jedničku. 🙂 Za tuto poučnou a důležitou návštěvu moc děkujeme, ceníme si jí a když bude potřeba (doufejme, že nikdy nebude!), tak jsme připraveni zachraňovat lidské životy! 🙂

Jana Marie Misíková, 9. ročník

S poděkováním se připojuji také za celou naší základní školu, za pedagogy i pana ředitele. Velice děkujeme paní Bc. Lence Havlíčkové a paní Zdence Kaftanové za jejich ochotu a čas, který věnovaly školení našich žáků na 2. stupni.

Chceme Vám ještě jednou za naši školu moc poděkovat za v pořadí už druhou perfektní zkušenost s kurzem první pomoci. Vše bylo naprosto ukázkové, od domluvy, přes organizaci, srozumitelný výklad, profesionální přístup až po samotné nácviky resuscitace. Těšíme se někdy opět na viděnou!

Mgr. Alena Hnízdilová