Ve školních dílnách je živo

Součástí pracovních činností u starších ročníků je také práce ve školních dílnách. A právě tam se poslední hodiny vydávali žáci ze 7. a 8. ročníku. Nejdříve se seznámili se svým pracovním místem,které si řádně uklidili a také si podrobně prohlédli všechny nástroje, potřebné k další práci. První úkoly byly jednoduché – pracovat s malým kouskem dřívka, měření, řezání, použití různých druhů rašplí a dlát, práce se smirkovým papírem apod. Výsledkem byly různé, menší či větší nože na papír, kolíky, tužky či loďka. Žáci pracovali pilně a s nadšením. Nejsou to sice kdovíjaké řemeslné výrobky, důležitější je však nadšení dětí do práce a možnost si tyto činnosti vůbec vyzkoušet.

Cílem těchto prací je rozvinout dovednosti žáků, jejich zručnost a probudit v nich zájem o pracovní – manuální činnost. Což se, domnívám se, daří na 100%… 🙂