Ohlednutí za posledním předvánočním dnem ve škole

Dne 20. prosince se na všechny třídy naší základní školy snesla atmosféra radosti a očekávání. Byl to poslední den před vánočními prázdninami, a tak se všichni těšili na odpočinek a sváteční atmosféru. Nicméně, namísto klasických výukových hodin, nás čekala série událostí plných radosti. Na čtvrtek a pátek totiž vyhlásil pan ředitel ředitelské volno, jinak bychom museli do školy až do pátku, tak jak to bylo na mnohých jiných školách.

Celá škola prožívala různé aktivity spojené s vánoční tematikou. Nejenže jsme se tento den nemuseli učit, ale mohli jsme si užít příjemné chvíle plné kouzla Vánoc. Navíc byl tento den naplánován jako tzv. “Suit Up” den, což znamenalo, že jsme se všichni měli obléknout do elegantního oblečení a užívat si slušnou a vybranou mluvu, gentlemanské chování a tak podobně. Na chodbě 2.stupně připravila p.uč. Rohlová v rámci tohoto dne svátečně prostřený vánoční stůl, protože i správná etiketa stolování by měla být nedílnou součástí kultivovaného projevu každého člověka.

První hodinu všichni žáci a učitelé dorazili do tělocvičny, kde se konala pravá vánoční párty, diskotéka. Pod zvukem vánočních písní tancovali téměř všichni – od velkých deváťáků po malé prvňáčky, dívky s chlapci, chlapci s paní učitelkami a tak dále. Atmosféra byla opravdu kouzelná! Na závěr tanečního vystoupení se vytvořil dlouhý had ze všech žáků, a za zvuku písně “Jede, jede mašinka” se všichni žáci “odvezli” zpět do svých tříd. No ostatně, přesvědčte se sami, video najdete pod článkem a fotografiemi.

Během druhé a třetí hodiny probíhalo mnoho různých aktivit. Někteří žáci sledovali ve dvou třídách různé vánoční filmy, jiní hráli stolní hry, další připravovali pohoštění nebo se někteří také vydali na procházku se svou třídní učitelkou. Rovněž probíhala úklidová akce v šatnách a třídách, aby tam přes Vánoce nezůstávalo nic, co tam nemělo být.

Poslední čtvrtou hodinu ve všech třídách zavládla ta pravá vánoční atmosféra, protože přišlo na řadu tradiční vánoční nadělování, jinými slovy vánoční besídka. Rozdávaly se dárky, ochutnávalo se cukroví, zkrátka Vánoce byly všude kolem nás. Po těchto krásných chvílích nás čekal již drobný úklid, přání hezkých svátečních dnů a každý z nás se již rozutekl, vstříc Vánocům a krásným dnům volna.

Tento den nám poskytl nezapomenutelné zážitky a sjednotil nás všechny do vánoční radosti a pohody.
Už aby byly opět Vánoce! 🙂

A.H.