Suit Up! aneb hoďte se do gala

Středa 9. listopadu byla na ZŠ Slabce ve znamení krásných šatů, elegentních obleků, podpadků, motýlků, ale také slušného a galatního chování i vyjadřování. Naše škola se totiž zúčastnila akce zvané SUIT UP!

Cílem bylo udělat ze všedního obyčejného dne, den neobyčejný. A to pro všechny, pro 1. i 2. stupeň i pro učitele. Žáci v tento den měli přijít v nějakém slušivém a slavnostním oblečení. Dívky se oblékly do nejrůznějších nádherných šatů, upravily si krásně vlasy, ty starší se i namalovaly a nazuly si střevíčky. Všechny vypadaly nádherně a téměř jako princezny z pohádky. Kluci oproti tomu “oprášili” ze skříní košile, motýlky, kravaty, společenské košile a někdo i saka. Vypadali jako praví a nefalšování gentlemani. Všem zúčatněným to opravdu moc slušelo!

Tento den se prakticky neobjevovaly jakékoli šarvátky, hádky či sprostá slova. Jak už bylo řečeno výše, smyslem tohoto dne bylo kromě krásných rób i slušné a galantní vyjadřování a chování celkově. S tímto tématem souviselo i několik posledních hodin Občanské nauky, pod vedením p.uč. Růžičkové a p.uč. Kratinové. V těchto hodinách se probírala správná etika, jaká jsou pravidla chůze do schodů, kdo první vchází do dveří, kdo koho má představovat a mnoho dalšího. Žáci si zkoušeli v různých scénkách správné chování a myslím si, že kromě hromady zábavy se to toho i moc nového naučili.

Celá akce Suit Up! byla současně soutěží tříd. “Bojovali” proti sobě žáci z 4.,5.,6. třídy a poté 7.,8.,9.třídy. Mezi těmito třídami učitelé vybrali vždy jednu třídu, která se více snažila a chovala se slušně. Rozhodující byl také počet žáků, kteří se zdané třídy tohoto dne zúčastnili, byť tato akce samozřejmě povinná nebyla. Samozřemostí byla také odměna pro všechny žáky, kteří se nebáli a přišli do školy v něčem netradičním a svátečním. Po obdarování všech zúčastněných a po společné fotografii nastal ještě čas na překvapení. Pro 7.- 9.třídu jsme si připravili ještě jeden úkol, který souvisel s celodenním tématem – a to byl tanec. Abychom skutečně spravedlivě mohli rozhodnout, která z těchto tříd vyhrála, pustili jsme jim tři různé písničky a žáci měli jeden jediný úkol – zadat se k tanci! 🙂 A jak to dopadlo, se můžete podívat v následující galerii….

Možná se ještě ptáte, které třídy tedy vlastně vyhrály vyhlášenou soutěž? Vítěznými třídami se nakonec stali 5. třída a 9.třída! Žáci těchto dvou tříd se nejlépe zhostili všech úkolů (oblečení, mluva, chování), včetně tance. Musíme avšak říct, že to nebylo snadné rozhodování – například i 7.třída se velice snažila a nevyhrála jen o kousek. Vítězné třídy si užijí svou odměnu – školní kino, s jimi vybraným filmem, a samozřejmě s řádným občerstvením – to vše místo odpoledního vyučování. Všichni měli z ceny upřímnou radost a již přemýšleli, kdy se kino uspořádá a jaký film si vyberou….

Všem zúčastněným musíme poděkovat. Za to, jak se zhostili zadaného úkolu, že se nebáli přijít do školy v elegantním a společenském oblečení a za to, že chovali slušně a podle etikety.

Doufáme, že se vám všem tento den také líbil a my vám můžeme slíbit, že toto rozhodně nebyla poslední pořádáná akce na naší škole!

Za pořadatele A. Hnízdilová a M. Rohlová