Ukliďme Slabce již po třetí!

Naše škola se již druhým rokem zapojila do celostátního projektu nazvaného “Ukliďme Česko!”
Akce se konala ve středu 23. dubna 2024 a počasí nám přálo, ikdyž příliš teplo nebylo.

Ráno ve škole probíhalo jako obvykle, první dvě hodiny byly věnovány výuce podle rozvrhu. Poté jsme si dali svačinu a připravili se na úklid. Před školou jsme se společně vyfotili a poslechli si instrukce ohledně bezpečnosti a cílů akce od ředitele školy. Každý žák obdržel ochranné rukavice na sběr odpadků, protože bezpečnost je na prvním místě. Někteří žáci si přinesli vlastní vybavení z domova, jako jsou rukavice a pracovní oděvy.

Celkem bylo vytvořeno sedm úklidových skupin, které vedli jednotliví pedagogové. Žáci od 5. do 9. třídy losovali jména učitelů, se kterými budou pracovat během celé akce. Cílem bylo naučit děti spolupracovat s různými věkovými skupinami a mimo svou třídu. Každá skupina se starala o určitou zónu, abychom společně uklidili celé město Slabce:

p.uč. Šnoblová (1. + 3.třída) – park, hřiště, okolí zámku
p.uč. Vyskočilová (2. + 4.třída) – park, hřiště, okolí školy
p.uč. Spurná – bytové domy, chatky, okraj města Slabce
p.uč. Hlaváčková – kulturní dům, cesta na Svinařov, cesta na Sadlno, čistička
p.uč. Kratinová – okolí bytových domů, jídelna, cesta ke hřbitovu
p.uč. Hnízdilová – cesta na Rakovník, všechny ulice podél hlavní silnice, okolí kontejnerů
p.uč. Žichovská – okolí školy, kostela, zámku, hasičské zbrojnice

Během akce jsme objevili různé věci, jako pneumatiky, plechy, plechy, kýble, ponožky, brýle, a mnoho dalšího. Fotografie z akce jsou k dispozici v následující galerii.

Akce byla úspěšná a všichni jsme si ji užili. Určitě to nebylo naposledy a těšíme se na další ročník, kde doufáme, že najdeme méně odpadků než tentokrát. Již tento ročník bylo odpadků výrazně méně, než v předešlých ročnících, což je vlastně velice dobře! 🙂

Děkujeme Městysu Slabce za odvoz odpadků a pneumatik!

Za organizátory akce – A. Hnízdilová a M. Rohlová