Výlet 8. a 9.ročníku do Hudlic a na rozhlednu Máminka

Jestlipak už jste někdy navštívili rodný domek našeho jazykovědce a buditele Josefa Jungmanna? My ano!

V úterý 19. září se náš 8.ročník společně s větší částí žáků 9. ročníku vydal právě k domku J.Jungmanna v Hudlicích. Informace nejen o Jungmannově rodině nám podala příjemná paní průvodkyně, která velmi ocenila vzorné chování našich dětí. Na zahrádce před domkem jsme posvačili a načerpali sílu na zdolání dalšího cíle naší cesty, což byla Hudlická skála. Byl z ní nádherný výhled do okolní krajiny i na rozhlednu Máminka, kam jsme se vydali vzápětí. Obdivovali jsme Jirku a Marka, kteří překonali strach z výšek a dokonce na rozhlednu vyšlapali několikrát ( a nebyli sami :-D), i když se chvílemi trochu nakláněla. Po takovém výkonu jsme museli ještě cestou zpět do Slabec zastavit v obchodu s potravinami v Kublově a odměnit se nějakou dobrotou. 

Bylo velmi příjemné strávit společně tento den a navíc se dozvědět spoustu zajímavých věcí.

H.Spurná, V.Čiháková