Zvířecí patroni žáků 6. a 7.třídy

V rámci výtvarné výchovy se žáci 6. a 7. ročníku ponořili do tvůrčího procesu, který trval celkem čtyři vyučovací hodiny. Jejich úkolem bylo vytvořit své vlastní patrony, zvířecí bytosti, které by je chránily v jejich každodenním životě.

Technikou, kterou žáci používali, byla malba anilinovými barvami, netradiční malování rozředěným Savem a kresba mazacími křídami. Tato kombinace umožnila žákům vyjádřit plně svou kreativitu a vyjít vstříc jejich individuálním představám a fantazii.

Výsledky práce žáků jsou naprosto skvělé. Každý žák vytvořil svého vlastního ochránce ve formě zvířete, které reflektovalo jejich osobnost a charakter. Od barvitého sysla až po mohutného lva, všechna zvířata vypadala jako by ožila díky dětské fantazii na každé čtvrtce.

Těšíme se na další tvůrčí projekty v budoucnosti…. 🙂

Mgr. Alena Hnízdilová

Níže můžete vidět fotografie prací našich žáků: