7.ročník na Planetě Zemi 3000

Ve čtvrtek 10. listopadu se po dvouleté pauze způsobené koronavirem mohly děti naší školy opět zúčastnit pořadu z cyklu Planeta Země 3000. Osobností tohoto projektu je dobrodruh a cestovatel Adam Lelek, jehož pořady z cest jste mohli vidět na druhém programu ČT. Letošní pořad se jmenoval Magický Senegal a se zájmem ho sledovali žáci 7. ročníku a ještě 3 kamarádi ze šesté třídy (Terka Benešová, Terka Šnoblová a Dan Novák). Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí o této africké zemi. Například že v nelegálních zlatých dolech musí pracovat i malé děti, že lidé v této zemi jsou milí a přátelští a že k životu nepotřebují mnoho.
Myslím, že se dětem tato akce líbila. Určitě se zúčastníme i příští rok. Už teď se těšíme!

H. Spurná