Absolventi ZŠ Slabce 2013 – 2022

30. června 2022 bylo pro mnohé žáky obyčejným všedním dnem, kdy dostávají vysvědčení a kdy jim začínají prázdniny. Ale pro deváťáky to byl den velmi významný. Znamenající konec. Konec jedné velké životní etapy.

Pokud bychom měli vzpomenout na jejich první setkání v první třídě, vidíme nervózní žáčky těšící se na razítka, jedničky, paní učitelku a v neposlední řadě i na nové kamarády. Den, kdy dostávali své úplně první vysvědčení, byl rozhodně velmi krásný. Jak proplouvali prvním stupněm, kupily se skvělé zážitky z různých akcí, tvořila se ale také nová přátelství. Několik žáků odešlo, stejně tak ale noví přicházeli, jádro jejich kolektivu se však téměř neměnilo.

Na druhém stupni se třída pomalu, ale jistě dostávala do puberty a nikdo z rodičů i učitelů to s nimi neměl lehké. V 8. třídě začali být někteří na učení příliš líní a i v devátém ročníku se řada z nich tvářila o hodiny jako “mlčící medvídci.” Učitelé se je však i v těžkých chvílích snažili posunout tím správným směrem a byli jim oporou, na kterou se mohli vždy spolehnout.

Základní škola jim dala mnoho vědomostí a zkušeností. Naučili se poznávat lidi kolem sebe. Našli spoustu kamarádů, některých i do deště. S nově nabytými zkušenostmi o životě, lidech a vztazích se ve světě určitě neztratí.

V posledních týdnech a dnech všichni z devítky přemítali, co vše na “základce” prožili. Kdy dostali první jedničku či pětku, první poznámku za nevhodné chování či zapomenutý úkol. Našli si tu kamarády, na které nikdy nezapomenou. Jezdili na školní výlety, prožívali první školní lásky i první zklamání. Když bylo nejhůř, držela jejich třída vždy při sobě.

Tohle vše se již mění v pouhé vzpomínky. Celých devět let se těšili, až půjdou naposledy ze školy a až za sebou “prásknou dveřmi”. Ve čtvrtek 30. června měli konečně příležitost sbalit se a udělat ten poslední krok přes školní práh směrem k prázdninám. Většina však seděla ve třídě jako přibitá. Věděli, že tento krok musí udělat, ale odkládali jej na co možná nejzazší možnou chvíli. V srdcích cítili, že to bude skutečně už naposledy…

V galerii níže se můžete podívat na fotografie z loučení s žáky devátého ročníku, kterým do života přejeme jen to nejlepší. Pevně věříme, že se k nám budou rádi a často vracet… Naši absolventi pokračují ve studiu na následujících středních školách a oborech:

  • Pavel Bartoníček – Střední průmyslová škola Emila Kolbena v Rakovníku – obor: Elektrikář-silnoproud
  • Tomáš Čepek – Střední zemědělská škola Rakovník – obor: Ekologie a životní prostředí
  • Tobiáš Lev – Střední průmyslová škola Emila Kolbena – obor: Elektrotechnika
  • Samuel Mužík – Integrovaná střední škola Rakovník – obor: Truhlář
  • Filip Píša – Integrovaná střední škola Rakovník – obor: Kuchař/číšník
  • Ondřej Petřík – Střední odborné učiliště Nové Strašecí – obor: Opravář zemědělských strojů
  • Patrik Vyskočil – Střední odborné učiliště Nové Strašecí – obor: Opravář zemědělských strojů
  • Eliška Korfová – Střední odborná škola a střední odborné učiliště Kladno – obor: Požární ochrana
  • Lucie Pondělíčková – Střední zemědělská škola Rakovník- obor: Ekologie a životní prostředí
  • Eva Řezáčová – Střední odborné učiliště Nové Strašecí – obor: Zahradník

Teď už si všichni užívejme léta a prázdnin a ve čtvrtek 1. září na viděnou v novém školním roce 2022/2023!

Mgr. Alena Hnízdilová, třídní učitelka