Den učitelů na ZŠ Slabce

Den učitelů je dnem, vyhlášeným k poctě učitelů. Termín, ve kterém se den učitelů slaví, se v různých zemích liší, často je to na výročí významného lokálního učitele. V Česku a na Slovensku je určeným dnem 28. březen, výročí narození Jana Amose Komenského.

A právě na tento den si 9.ročník připravil v naší škole soutěž o nejlepšího učitele/učitelku. Žáci si připravili zapečetěnou krabici na hlasy, hlasovací lístečky, plakát se jmény všech učitelů atd. Poté už nestálo nic v cestě hlasování. Všichni žáci na škole mohli hlasovat pro dva své oblíbené učitele.

Na výsledky se můžete podívat v naší galerii…

Za zmínku stojí i originálně a vlastnoručně vyrobené diplomy, které byly předány učitelům na prvních čtyřech místech od “zástupců” pořadatelské třídy. 

Jako další věc, kterou si 9. ročník připravil pro všechny své učitele i spolužáky, byly vyrobené schránky na vzkazy. Kdokoli z žáků mohl právě na Den učitelů, tedy 28. března, napsat jakýkoli vzkaz pro své učitele. Něco, co by se jim třeba báli říct do očí, nebo by se styděli. Mělo to jen jednu podmínku, vzkazy musely být slušné, žádná sprostá slova apod. Žáci také nesměli zapomenout připsat, pro koho je vzkaz určen. Některé děti se nebály a na vzkazy připojily i svůj podpis. Možná se ptáte, jaké vzkazy jsme uvnitř krabiček nalezli? Některé naleznete níže v galerii a některé jsme si nechali čistě pro sebe…. 🙂

Ale to ještě není vše…. 🙂 Ještě poslední překvapení v rukávu měli naši deváťáci. Několik měsíců v hodinách výtvarné výchovy kreslili podobizny všech učitelů na ZŠ Slabce a to i s atributy, které je vystihují. Kdo koho bude kreslit bylo čistě na náhodě, protože každý žák si svého učitele vylosoval na lístečku. A během 28. března se toto “překvapení” objevilo na chodbě 2.stupně. Myslím, že se jim všechny akce povedly na jedničku, co myslíte vy? 🙂

A.H.