Exkurze zámek Slabce + přespání v ZŠ

Dne 10. června jsme se mohli (7.,8.,9. ročník) díky panu místostarostovi Rohlovi podívat do galerie zámku Slabce a také na věž, ze které jsme viděli do širokého okolí. Uvědomovali jsme si, že stát tam, kde zrovna stojíme my, se nepoštěstí každému, protože tyto prostory nejsou volně přístupné pro širokou veřejnost. Byť kolem zámku mnozí z nás chodí denně několikrát. Za zprostředkování této “miniexkurze” musíme poděkovat i p.uč. Rohlové.

Pro devátý ročník to ten den však pouhou exkurzí neskončilo. Po zrušeném třídenním výletu kvůli počasí jsme vymysleli jinou alternativu, a to tzv. “přespávačku” ve škole. Náš program začal asi ve 3 hodiny odpoledne, kdy jsme se všichni společně sešli před školní budovou. Do tělocvičny jsme nanesli žíněnky a připravili si věci na spaní – spacáky, deky a polštáře. Poté jsme se všichni společně vydali na hřiště, kde jsme si zahráli florbal a hlavně vybíjenou. Celí žízniví jsme se asi po dvou hodinách vrátili do školy, kde jsme si odpočinuli u filmu a kde jej jinde pustit než na projektoru a velkoformátově na zdi tělocvičny! K dokonalosti nám scházelo jen jediné – a to jídlo. A i to se nám splnilo – objednaná pizza dorazila, za což děkujeme p. Janě Hnízdilové za dovoz z Rakovníka. A teď to již bylo naprosto dokonalé (o čemž svědčí i fotky níže). V průběhu večera jsme šli na společnou procházku po školní budově, která se v pozdních večerních hodinách změnila na starou dobrou dětskou hru “na schovávanou”. Jak dokáže pobavit takováto dětská hra v potemnělých školních prostorech pouze s baterkou i puberťáky, to byste nikdy nevěřili! Možná jsme způsobili nechtěný rozruch v okolí školy, když se v oknech v nočních hodinách objevovaly a zanikaly kužely světla, za což se omlouváme… 🙂 Zloději ve škole nebyli, to si jen deváťáci užívali první, ale i zároveň poslední společně strávenou noc. No co si budeme povídat. Než usnul poslední z nás, bylo už k ránu. Ale vstávat se dětem moc nechtělo…:) Nakonec to však dokázali všichni a nás čekalo ještě řádné uklízení všeho možného. A pak se už každý z nás rozešel nebo rozjel do svých domovů. Myslím, že můžu mluvit za všechny, bylo to bezva! Moc bezva! 🙂