Úniková hra na hradě Křivoklát

Vrátíme se nepatrně časem do 24.května a podíváme se na výlet 9.ročníku na hrad Křivoklát. Cílem našeho výletu byla tzv. úniková hra a okolí hradu Křivoklát. Únikové hry jsou fyzické dobrodružné hry, kdy se lidé uzavřeni v místnosti s ostatními účastníky hry musí dobře zorientovat v daném prostoru, najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase. Naše úniková hra se vázala přímo na hrad Křivoklát, proto i nesla jméno Kellyho žalář. Neboť právě na Křivoklátě, ve věži Huderka měl být v 16.století Rudolfem II. vězněn právě alchymista magistr Edvard Kelley. Hra byla pro maximální počet 6 hráčů, rozdělili jsme se tedy na dvě skupiny – téměř klučičí (jedna dívka) a téměř holčičí (jeden hoch). Nechceme prozrazovat obsah únikové hry, proto se o tomto nebudeme blíže zmiňovat. Co je však jasné, je to, že pouze jedna skupina se dostala z uzamčené místnosti ven, po uhádnutích všech nástrah. Možná někteří hádáte správně – byla to klučičí skupina, tedy téměř klučičí – jako posilu si vzali Janu Misíkovou z 8.třídy. Po absolvování hry jsme se prošli ještě kolem hradu a za zažínajícího deště jsme nastupovali do vlaku, který nás dovezl zpátky do Rakovníka.