No Backpack Day aneb Den bez tašek

Naše škola se ve středu 7.6. již podruhé zúčastnila tzv. No Backpack Day (den bez tašek). Nepovinná školní akce spočívala v tom, že si žáci přinesli do školy cokoli, místo klasické školní aktovky, kterou naší každodenně. Tento celosvětově známý happening má za úkol upozornit na to, že miliony dětí, kteří denně nosí pomůcky v ruce do škol, vzdálených mnoho kilometrů. A že naši žáci přišli s opravdu velice netradičními, originálními a překvapivými nápady se můžete přesvědčit v naší galerii.

A protože jsme slíbili, že se vyhlásí nejoriginálnější nápady, čekalo nás velice těžké rozhodnutí, protože všechny nápady byly skvělé! Po dlouhém rozhodování jsme se shodli na tom, že oceníme jednoho nejlepšího “taškáře” a to z každé třídy. Odměnou jim bude tzv.”žolík” – tedy možnost nepsat nebo odmítnout známku z malého testu. Odměna platí v jakémkoli předmětu, ale vzhledem k tomu, že už je červen, nejpíš si jí výherci nechají až na další školní rok. Tedy pokud si “žolíky” někam nezaloží nebo je neztratí…. 🙂 Což už je ale na nich. 🙂 Výherci v každé třídě jsou:

  1. třída → Káťa Kleknerová
  2. třída → Máťa Brožík
  3. třída → Jitka Černá
  4. třída → Nella Kapounová
  5. třída → Tonda Kodet
  6. třída → Nikolas Zoubek
  7. třída → Šimon Jupa
  8. třída → Žofka Kodetová
  9. třída → Eliška Vörösová

Nejen žáci ale i my – učitelé, se již těšíme na další “No Backpack Day” v příštím roce!
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, byli jste skvělí!!!