No Backpack Day

Dne 11. 5. 2022 (středa) proběhne na naší škole tzv. den bez aktovek. Žáci si mají pomůcky přinést v čemkoliv, co by mohlo nahradit klasické školní tašky. Akce není povinná, ale budeme samozřejmě rádi, když se zúčastní co nejvíce dětí (prvního i druhého stupně). S výzvou přišla 8. třída, která ji zaznamenala na sociálních sítích.

No backpack day je oblíbeným happeningem po celém světě. Cílem je upozornit na miliony dětí, kteří denně nosí pomůcky v ruce do škol, vzdálených mnoho kilometrů. Naše škola se tak zapojí do akce na podporu vzdělávání v zemích třetího světa.

Rovněž budou vyhlášeny 3 nejoriginálnější nápady! Těšíme se, jak se s touto výzvou žáci vypořádají…Jaké “náhradní batohy” vymyslí naši žáci, na to se budete moci podívat v dalším příspěvku po uplynutí akce. 🙂