Ohlédnutí za rozsvícením vánočního stromku ve Slabcích

V pondělí 4. prosince začal Městys Slabce své vánoční oslavy nejkrásnějším možným způsobem – rozsvícením vánočního stromku u slabeckého zámku. Pod tímto nádherným stromem se shromáždili lidé ze Slabec i z okolních vesnic, aby společně zakusili kouzlo vánoční atmosféry.

Podvečer byl zahájen slovy starosty obce, který vyzdvihl sílu společenství a tradic, které nás spojují v těchto svátečních chvílích. Poté se ujal mikrofonu sympatický žák 8. ročníku, Šimon Jupa, který s nadšením provázel celý podvečer.

Doprovodný program byl pestrý a plný talentů ze školních lavic. Mateřská škola se představila svým roztomilým pásmem vánočních básniček, což rozhodně zahřálo srdce všech přítomných. Velkým hudebním zážitkem bylo vystoupení žáků základní školy, zejména tanečky žáků 1. stupně a vánoční písně žáků 2. stupně. Právě tato skupina žáků překvapila svým hraním na různé hudební nástroje, včetně akordeonu, saxofonu, klarinetu a klavíru.

Bohužel, nízké teploty způsobily obtíže s naladěním hudebních nástrojů, což trochu zkomplikovalo situaci. Přesto však vystupující ukázali neuvěřitelnou oddanost a odhodlání, aby přinesli něco speciálního pro své spoluobčany. Co ovšem více než zmrzlé ruce znepříjemňovalo náročné vystoupení žáků, bylo neustávající rušivé povídání některých přihlížejících. Což ve výsledku znevažovalo jak práci všech učitelů, kteří se s dětmi na tuto akci dlouhé týdny připravovali, ale hlavně všech zúčastněných dětí a žáků, kteří v mrazivém počasí čekali, až budou moci všechny potěšit svými básničkami, tanečky či zpěvem.

Po skončení doprovodného programu měl 9. ročník připravený bohatý jarmark s řemeslnými výrobky, na nichž pracovali dlouhé týdny. Obyvatelé Městysu měli možnost zakoupit jedinečné vánoční dárky, které vznikly pod rukama našich žáků.

Naštěstí se návštěvníci mohli zahřát lahodným svařákem či čajem a také mohli ochutnat všelijaké sladké i slané pochutiny, které pro ně Městys Slabce připravil. I přes velmi nízké teploty bylo možné vidět, jak se dospělí i děti společně radují a tvoří tak nezapomenutelné vzpomínky.

Navzdory chladnému počasí se rozsvícení vánočního stromku v obci Slabce stalo okamžikem spojení a radosti. Je to připomínka toho, jak mocná může být síla společenství a jak dokážeme i přes obtíže tvořit společně krásné a nezapomenutelné okamžiky.

Děkujeme všem zúčastněným dětem a žákům za jejich hodiny a hodiny trénování, za jejich odhodlání, píli a také za to, že to i v tom nevlídném počasí vydrželi až dokonce. Učitelům děkujeme za jejich vedení při trénování na tuto akci – jmenovitě p. uč. Hejdukové, p. uč. Polcarové a p. uč. Šnoblové.

A já osobně (jakožto vedoucí hudebního vystoupení) bych chtěla touto cestou poděkovat a ,,smeknout pomyslný klobouk” před všemi hráči na hudební nástroje – Antonínem Kodetem (akordeon), Žofií Kodetovou (saxofon, klarinet), Nelly Korfovou (klavír a doprovodné nástoje). Děkuji za ty hodiny nácviků, trénování a celkově za vaši pomoc. Jsem ráda, že právě v naší škole máme takové hudební talenty, jako jste například vy tři!

Kdo se nemohl rozsvícení vánočního stromku zúčastnit, může se podívat alespoň na fotografie a videa z akce, která naleznete níže pod článkem. 🙂

Mgr. Alena Hnízdilová

Vystoupení MŠ Slabce
Vystoupení MŠ Slabce
Vystoupení žáků 1.stupně ZŠ Slabce
Vystoupení žáků 1.stupně ZŠ Slabce
Vystoupení žáků 2.stupně ZŠ Slabce – Stojí vrba košatá
Vystoupení žáků 2.stupně ZŠ Slabce – Štědrý večer nastal
Vystoupení žáků 2.stupně ZŠ Slabce – Kůň cinkl zlatou podkovou
Vystoupení žáků 2.stupně ZŠ Slabce – Tisíc andělů
Vystoupení žáků 2.stupně ZŠ Slabce – Zimní víla