Školní dílny opět “ožívají”pod rukama sedmáků

Součástí pracovních činností u starších ročníků je také práce ve školních dílnách. Nesmírnou výhodou se nám tak stávají naše vlastní školní dílny. Jen velice málo škol sev dnešní době může “chlubit” školními dílnami, kde se mohou děti učit manuální práci se dřevem. My to štěstí máme! A právě tam nyní pracují a učí se žáci 7. ročníku. Nejdříve se všichni seznámili s celými dílnami, se svým pracovním místem,které si řádně uklidili a také si podrobně prohlédli všechny nástroje, potřebné k další práci. První úkoly byly jednoduché – pracovat s malým kouskem dřívka, měření, řezání, použití různých druhů rašplí a dlát, práce se smirkovým papírem apod. Práce jsou v procesu a snad již zanedlouho se budeme moci pochlubit hotovými výrobky. 🙂

Žáci zatím pracovali pilně a s velkým nadšením. Nevytvoříme zde společně zřejmě kdovíjaké řemeslné výrobky, důležitější je však nadšení dětí do práce a možnost si tyto činnosti vůbec vyzkoušet, protože ne každý má doma tu možnost.

Cílem těchto prací je rozvinout dovednosti žáků, jejich zručnost a probudit v nich zájem o pracovní – manuální činnost. Což se, domnívám se, daří na 100%… 🙂

A. Hnízdilová