Třídění odpadu

Po volbách nanečisto, které jsme pořádali 22. listopadu, jsme se rozhodli si pročíst programy obou stran, KAJ a MPT, a vybrat z nich věci, které bychom opravdu změnit mohli. 

Vzhledem k tomu, že se u odpadkového koše, po čas kdy jsme ve škole, zastavíme hodněkrát, rozhodli jsme se začít tříděním. Dohodli jsme se o hodiny občanské a rodinné výchovy s paní učitelkou Růžičkovou na způsobu a rozmístěním nádob na smetí a šli za panem ředitelem. Ten s návrhem souhlasil a objednal nádoby. Nakonec jsme zvolili obyčejné vyztužené tašky, které se dají spojit k sobě, ozdobili je nápisy a obrázky a roznesli. V patře na 1.stupni jsou pouze tašky na papír a plast. V přízemí na 2.stupni se dá vytřídit plast, papír a plechovky.  Jeden koš na papír přišel před třídu, kde se vyučuje výtvarná výchova. Tato třída je od ostatních tašek dále a právě tam se vyhodí v průměru nejvíce papíru.

Recyklaci jsme vzali do svých rukou se vším všudy. Co si vymyslíme, to si také uklidíme. Takže jsme se jako 9. ročník domluvili a nádoby budeme pravidelně vynášet ve službách do popelnic.

Tento projekt funguje teprve od začátku kalendářního roku, ale už i tak se koše plní. Máme z toho radost a doufáme, že brzy zase vymyslíme další věc, kterou bychom naši školu vylepšili. 

Žáci 9. ročníku